📷 6
General
| Doors | 4 |
|---|---|
| Dimensions | length – 6.10 m, width – 1.93 m, height – 2.80 m |
Engine
| Make | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Power | 163 hp (120 kW) |
| Fuel | diesel |
| Euro | Euro 6 |
Gearbox
| Type | Automaat |
|---|---|
| Make | Mercedes-Benz |
Axles
| Axles | 2 |
|---|---|
| Axle config | 4x2 |
| Suspension | Vedru/vedru |
Brakes
✓ ABS
Cabin & comfort
✓ Electric mirrors
✓ Tinted windows
✓ Soft seats
Extra equipment
✓ A/C: Kliimaseade
✓ Autonomous heater: Webasto
✓ Power steering
✓ Spare wheel: Täissuuruses
Lights
✓ Headlights: Ksenoon
✓ Fog lights
Condition
| Condition | Used |
|---|---|
| Technical condition | Heas korras |
| Inspection valid until | 2026-12 |
Additional info
| Color | Must |
|---|
Minibuses
Contact seller
Mercedes-Benz Sprinter 2017 120kW
18 000 €
Price excl. VAT
22 320 € Price incl. VAT (24%)
| Make | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | Sprinter |
| Type | Minibuses |
| Year | 2017 |
| First registration | 2017 |
| Mileage | 265 000 km |
| Seats | 8 |
| Location | Rootsi |
| Fuel | diesel |
| Engine | 120 kW / 163 hj |
| Gearbox | Automaat |
| Posted | 04.04.2026 |